TRY  
Türkçe  
 

Bilgilendirme Corona Virüsü (2019-nCoV) Hakkında

Yayınlanma Tarihi: 15/03/2020

Bilgilendirme Corona Virüsü (2019-nCoV) Hakkında

Corona Virüsü Nedir?

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımlamasına göre; Corona Virüsü, “Coronaviridae” familyasına ait kuşlarda ve memelilerde hastalıklara sebep olan bir virüstür. İnsanlarda, genellikle solunum yolu enfeksiyonlarına neden olur ve ölümle de sonuçlanabilir. Çin’in Wuhan şehrinde 2019 yılının sonlarında ortaya çıkan ve salgına neden olan virüs ise Yeni tip koronavirüs (2019-nCoV)‘dür. Dünya Sağlık Örgütü bu virüs için henüz kesin bir aşı tedavisi olmadığını geliştirme çalışmalarının yapıldığını açıklamıştır.

Sağlık Bakanlığı’nın virüs açıklamalarından sonra firmamız Medusa Transfer, ilk günden itibaren gerekli tedbirleri almış, çalışanlarını Korona virüs tehlikesinden nasıl korunmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir. Ofis ve araçlarımızın günlük temizlik ve dezenfeksiyonları yapılmaktadır. Ayrıca Haftalık Genel Dezenfeksiyon ve ilaçlama işlemleriyle tüm araçlarımız kontrol altında tutulmaktadır.

Müşterilerimizin güvenle yolculuk yapmaları için tüm koşulları sağlamaktayız. Araçlarımızda el dezenfektanlarımız ve kolonyalarımız mevcuttur. Bölgemizde şimdiye kadar herhangi bir koronavirüsü (2019-nCoV) vakası görülmemiş olup, bu tedbirler tamamen virüsten korunma amacıyla alınmış ve alınmaktadır.

Corona Virüsü Semptomları Nelerdir?

2019-nCoV virüsünün şu ana kadar bildirilen belirtileri; öksürük, yüksek ateş, solunum güçlüğü, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve multi organ yetmezliği olarak açıklandı. Virüs’nün bulaştığı kişilerde görülen semptomlar; %90 ateş, %80 yorgunluk ve kuru öksürük, %20 nefes darlığı, %15 solunum sıkıntısı olarak belirtiliyor. Virüsün bulaşmasından, semptomların oluşmaya başladığı süre ise (kuluçka süresi) 2-14 gün arasındadır. Corona Virüsü Nasıl Bulaşır? Corana Virüsünün bulaşma yolu, damlacık yolu şeklinde açıklandı. Havada veya yüzeylerde bulunan, virüs içeren damlacıkların nefes yoluyla vücuda girmesi sonucu bulaşmaktadır. insandan insana, yakın temas, öksürük, aksırık gibi yollarda bulaşabilmektedir. Deri temasıyla virüsün bulaşmadığını, virüslü kişilerle temas, bir yer veya eşyaya dokunmak, sonrasında dokunulan el ile ağza, burna veya gözlere temas etmek virüsün bulaşmasını sağlayabiliyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni virüs çeşidi gibi diğer solunum yolu hastalıklarına karşı da önlem almak gerekmektedir. Ölümcül bir virüs riski olmasa bile özellikle ellerin temiz tutulması, kirli ellerin yüz bölgesine sürülmemesi, kapı kolları gibi sık dokunulan yüzeylerin temizlenmesi/dezenfekte edilmesi gibi önlemlerin gündelik hayat içerisinde de uygulanmasında fayda vardır.

Dünyada bilinen diğer salgın hastalıklardan MERS ve SARS virüsleri de Corona Virüsü’nün türleri arasındadır.

Dalaman Havaalanı transfer hizmetlerinde firmamız Medusa Transfer sizi güvenle istediğiniz lokasyona ulaştıracaktır. Koronavirüs önlemlerini alan firmamız Dalaman Havaalanı ulaşım isteklerinizi 7/24 gerçekleştirmektedir.

Medusa Transfer Web sayfamızdan veya telefon ile kolayca rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Dalaman Transfer hizmetlerinde koronavirüs riski olmadan firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

https://www.medusatransfer.com/

0 541 692 64 00
info@medusatransfer.com
İnstagram: @medusatransfer
www.facebook.com/medusatransfer

Son Haberler

Bilgilendirme Corona Virüsü (2019-nCoV) Hakkında

Bilgilendirme Corona Virüsü (2019-nCoV) Hakkında Corona Virüsü Nedir? Dünya Sağlık Örg&...

Devamını oku

Dalaman Airport

Dalaman Airport Dalaman Airport Transfer Dalaman is one of the most prominent centers of Muğla due to its special feat...

Devamını oku

Things to consider when travelling

Things to consider when travelling If you are a frequent traveler, this list may not provide you with anything new, th...

Devamını oku

Dalaman Marmaris Transfer Prices

Dalaman Marmaris Transfer Prices  Muğla districts have almost doubled their population especially after the openi...

Devamını oku

Dalaman Airport Gocek Transportation

Dalaman Airport Göcek Transportation Fethiye, which is one of the districts of Muğla, has been speaking in recen...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
tursab
https://www.medusatransfer.com/ © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır